-

glicek

Komentarze użytkownika

@Czy Tytus de Zoo znał Ireneusza Sekułę? (4 stycznia 2020 10:00)

Gdyby mi ktoś w 1989 roku powiedział, że za 30 lat w 2019 największymi polskimi gwiazdami nadal będą Kombii, Maryla Rodowicz i Beata Kozidrak tobym go wyśmiał.

Z ww. wpisów mniej więcej wiem skąd w Trójce lansowanie aż do zmęczenia materiału Waglewskiego i jego VooVoo. O ile młodsi Waglewscy są porządku to starego nie trawiłem. Widzę po liście i po zasięgu na jutubie słuchacze również.

glicek
4 stycznia 2020 18:55

@Czy Tytus de Zoo znał Ireneusza Sekułę? (4 stycznia 2020 10:00)

Teraz pytanie, kto wprowadził Owsiaka do Rozgłośni Harcereskiej?

Ciekawe kto kogo przekonał i jakich argumentów użył, że gość z silną wadą wymowy nadaje się, aby umieścić go w radio za mikronem?

glicek
4 stycznia 2020 12:39

@Czy Tytus de Zoo znał Ireneusza Sekułę? (4 stycznia 2020 10:00)

Dodajmy do tego jeszcze rozgłośnię harcerską, która – jak powiada wiki – funkcjonowała poza strukturami władzy.

Pewnie do RH na antenę można było się dostać od tak z ulicy? :) Na pewno i prezenterzy i niektóre puszczane tam utwory zasilały regularnie Program III, który był w struktuach władzy.

Wiki nic nie wspomina, że na antenie RH debiutował nieżyjący już Grzegorz Miecugow - ktoś pamięta prowadzoną przez niego i jeszcze kogoś "Bublotekę"? listę najgorszych przebojów?. Potem pan Grzegorz poszedł do Trójki, do TVP, powadził Wiadomości, a potem aż do końca był TVN. Zaś sama RH była pasem transmisyjnym muzyki z festiwalu w Jarocinie. I duet Walter Chełstowski & Juras Owsiak + jego "towarzytwo przyjaźni chińskich ręc ...

glicek
4 stycznia 2020 11:57

@Czy Jacek Bartosiak musi zawsze tak strasznie pierniczyć? (2 stycznia 2020 10:17)

Moze Bartosiak, pomimo nauk pobieranych w Waszyngtonie, rzeczywiscie musial ustapic przed innymi, ktorzy maja wieksze plecy?

Widocznie musiał ustąpić komuś, kto kończył jeszcze lepsze szkoły od niego w tym Waszyngtonie albo wiedział z kim pić wódkę a z kim nie.

to jakie lody beda krecic przy budowie CPK?

W małym stawie nie ma miejsca na duże ryby, wszystkie nie pozywią się, będą się zjadać nawzajem a te co zostaną będzie łatwiej dostrzeć i wyłowić. W dużym stawie dadzą sobie radę, wszystkiego nie zeżrą i mniejszym też się coś dostanie.

Może tam nawet wybudują ten słynny bunkier do zarządzania Izraelem o którym kiedyś wspominał pan Nikt czyli Tomasz Gryguć? chociaż - jak mówił - ten teren ponoć sejsmicznie nie bardzo, więc jak lać tony betonu to na tere ...

glicek
2 stycznia 2020 22:52

@Czy Jacek Bartosiak musi zawsze tak strasznie pierniczyć? (2 stycznia 2020 10:17)

Moze dostal cynk z Waszyngtonu, ze z tego Portu Lotniczego beda nici.

Ja coś czuję, że wręcz przeciwnie. CPK i infrastruktura wokoło to jednak nie będzie żart i na poważnie powstanie, więc będzie miejscem kręcenia dużych lodów przez duże misie. Pan Bartosiak może i pasjonował się CPK, ale mając słabe umocowania musiał ustąpić na rzecz poważniejszych i mądrzejszych.

glicek
2 stycznia 2020 17:52

@Kevin się żegna a Alicja jedzie do Chin (31 grudnia 2019 18:05)

Spoko!  ;)

(Kevin to) Kościół, własność/mennica i strzelnica.

No i rodzina. Wielodzietna oczywiście.

glicek
2 stycznia 2020 16:56

@Kevin się żegna a Alicja jedzie do Chin (31 grudnia 2019 18:05)

Kevin nie tylko robi znak Krzyża.

Również przed złodziejami najpierw chroni się w szopce bożonarodzeniowej postawionej przed Kościołem katolickim, a następnie w samym Kościele. Rozmawia ze swoim sąsiadem, którego podejrzewał o najgorsze czyny, a sama rozmowa jest o grzechach, wyznaniu win, przebaczeniu i wyciągnięciu ręki na zgodę. Prawie jak spowiedź.

Jest coś jeszcze - młody broni swojego domu (czyli własność!) za pomocą broni. Pneumatycznej, ale jednak broni.

Kościół, własność/mennica i strzelnica. Ja się dziwię, że lewactwo jeszcze nie wzięło się za ten film.

glicek
31 grudnia 2019 18:40

@Czym prezydent Trzaskowski różni się od Jana bez Trwogi (19 grudnia 2019 08:40)

Polityka zagraniczna to jest prędzej to czym chciałby się zajmować presidente Rafaello niż gospodarka komunalna. Czuje, że Warszawa go uwiera, i najchętniej zamordowałby barona Schetino, który władował go na tę minę. On czuje się stworzony do wyższych celów, do Brukeli, do Strasburga kreślić wizje, naświetlać problemy albo debatować o rozwiązaniach oglądając pałerpointowe slajdy a nie żeby zajmować się strzelajacymi rurami z odchodami stałymi i ciekłymi albo z gorącą wodą albo przysłowiowym gaszeniem pożarów po 12-letnim okresie panowania HGW.

Jego CV + portfolio i docelowe miejsce kariery jest kierowane na jakąś ciekawą posadę w unijnych sruktrach w Brukseli dlatego do tzw. portfolio konsekwentnie realizuje zielono-tęczowe projekty bez względu na koszty. A pono ...

glicek
19 grudnia 2019 09:45

@Czym prezydent Trzaskowski różni się od Jana bez Trwogi (19 grudnia 2019 08:40)

A w koleje czekają księstwa Danzigu, Posnanii, Vroclove i Cracovii. Nie wiem jak Uć, ale chyba też by dołączyła, chociaż słaba.

glicek
19 grudnia 2019 09:07


@Krótka instrukcja, jak zachować się wobec najwybitniejszych dzieł sztuki nowoczesnej (14 grudnia 2019 10:17)

To jest ta "sztuka":

https://warszawa.onet.pl/warszawa-zniszczona-instalacja-matki-bozej-z-grzybami/vqv45bz

"z relacji świadków wynika, że jakiś mężczyzna zniszczył całą instalację łącznie z ławką, natomiast nie została zniszczona sama figura Maryi, która została wyjęta wcześniej i postawiona na parapecie"

"Gotowski (koordynator projektu) zastrzegł, że nie wie, czym kierował się mężczyzna, który zniszczył instalację. - Nawet jeśli komuś ta instalacja się nie podobała, to myślę, że nie w taki sposób powinien wyrażać swoje niezadowolenie"

" Autorką instalacji jest absolwentka ASP Monika Rakowska. Jak podkreśliła w oświadczeniu opublikowanym na stornie www.otwartazabkowska.pl instalacja jest wynikiem jej ...

glicek
14 grudnia 2019 13:37

@Małe wieści z nad wody. (7 grudnia 2019 14:58)

Będą "protesty" jak przy przekopie Mierzei Wiślanej czy transport wodny ze stopniami na Odrze i Wiśle zostanie uznany za "eko"? Przeciwko połączeniu Prypeć-Bug-Wisła bedzie czy nie będzie protestów?

glicek
7 grudnia 2019 19:15

@O priorytetach (30 listopada 2019 08:36)

on chyba ma jakiś kompleks na tle Coryllusa

Ma i to na pewno logopedyczny. Karonia - w odróżnieniu od prelekcji gospodarza - nie jestem w stanie wysłuchać dłużej niż przez 3 minuty i mówię to z czystym i wrednym sumieniem jako osobnik z logopedyczną wadą fabryczną. ;))

glicek
2 grudnia 2019 03:56

@Plastikowe noże w zębach czyli atak frontalny (27 listopada 2019 09:35)

Przecież Hołownia stronił od polityki, zajmował się religią, pomocą ubogim i chorym, jest chodzącym współczuciem i na pewno nie kiwa frajerów grając w bilard. I co? Będzie kandydatem. Osiągnął sukces propagandowy, a może wkrótce osiągnie także sukces polityczny.

Może pozwolenie, aby swobodnie się wypowiadał w trakcie kampanii to jest jakaś forma jego umocnienia w TVNie i w przestrzeni publicznej jako nowego ekoguru zielono-tęczowego condomonium?

https://www.pch24.pl/jezus-stal-sie-zwierzeciem--nowe-wyznanie-wiary-wedlug-szymona-holowni--pch,72391,i.html

„Ludzie nie widzą jednej podstawowej rzeczy, że Jezus stał się człowiekiem ale też – przecież powtarzamy to w każde święta Paschy – stał się zwierzęciem. Stał się Barankiem Ofiarnym. Jezu ...

glicek
27 listopada 2019 12:48

@Kult Józefa Piłsudskiego i jego racjonalne podstawy (22 listopada 2019 06:33)

Normalny człowiek kłóci się i walczy o 50 m2 spornej ziemi, np. z sąsiadem.

To chyba akurat zostało wyszydzone w komedii "Sami Swoi"  Kargulem i Pawlakiem. Osią filmu było zaoranie ziemi jednego przez drugiego "o 2 palce", prawda?

glicek
23 listopada 2019 00:13

@Jeszcze Polska nie skinęła póki myszy jemy (15 listopada 2019 09:42)

Ubywa wody zdatnej do spożycia.

Czyli z każdym rokiem ubywa nam jedno mazurskie jezioro? Albo sztuczny zbiornik w Solinie? i zostaje dziura w ziemi?

Generalnie jest źle a bedzie jeszcze gorzej. Tęczowo-zielone siepactwo musi chyba wywołać wojnę przeciw miesożernym, inaczej się udusi. Ciekawe tyko czy sami będą walczyć czy najemną wojska najemne? I czym ich będą karmić? mięsem czy roślinami?

https://oko.press/klimatyczny-slad-kotleta-miesna-dieta-szkodzi-ludziom-i-ziemi/?utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1573806155

glicek
15 listopada 2019 22:49

@Jeszcze Polska nie skinęła póki myszy jemy (15 listopada 2019 09:42)

Czy ich opetalo z tym wyklinaniem miesa?

Matka ziemia wkrótce spłonie a to dlatego, że emitujemy za dużo dwutlenku węgla i gazów cieplarnianych jak metan. Metan wytwarzają pierdzące krowy, owce, świnie, kury, one też porzebują pasze, pod które wycina się lasy i zużywa zasoby wodne. Od CO2 i metanu topnieją też lodowce. Te zwierzęta zabija człowiek (ale tylko ten biały heteroseksualny), potem żre bez opamiętania podtrzymując patriarchat a patriarchat to przemoc, bicie słabszych kobiet, dzieci. To nacjonalizm, nazizm, przemoc. Wicie o co chodzi...

Poza tym zwierzęta płaczą, a krowy płci żeńskiej dając mleko i kury płci żeńskiej dając jajka muszą być wcześniej zgwłacone przez samców ich gatunku. Dlatego np. wszystkie ekologiczne akcje mające na celu rato ...

glicek
15 listopada 2019 20:52

@Jeszcze Polska nie skinęła póki myszy jemy (15 listopada 2019 09:42)

chcącemu (czytaj: warszawskim lemingom) nie dzieje się krzywda

Pewnie to prawda, ale tym niechcącym również będzie się dziać krzywda.

glicek
15 listopada 2019 16:11

@Jeszcze Polska nie skinęła póki myszy jemy (15 listopada 2019 09:42)

Warszawiaków czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. [...] Ciekawe, kiedy wyborcom Trzaskowskiego znudzi się ich guru, choć te podwyżki powinni powitać  z radością.

Ja zakładam, że podwyżka czeka tylko tych człowieków, którzy głosowali na Czaskoskiego a to ponad 500tys. i powinno wystarczyć na pokrycie (domniemanej) wyrwy w budżecie Warszawy.

Ciekawi mnie co innego -  w szkołach ekonomicznych (przynajmniej tych polskich) uczom, że jak obniżom podatki to wpływy do budżetu rosnom.  A tutaj Czaskoski kwękoli, że pisoska obnżka podatków zrobiła (właściwie to dopiero zrobi, efekty zobaczymy potem) mu wyrwę w budżecie stolicy. Poważnie mówiąc - sądze, że HGW zostawiła mu budżet  stanie katastrofalym z jakimiś najawnymi cyrogr ...

glicek
15 listopada 2019 14:56

@Jeszcze Polska nie skinęła póki myszy jemy (15 listopada 2019 09:42)

Uzupełnienie:

------------------------------

https://wsensie.pl/polska/34086-trzaskowski-mam-kontakty-w-europie-i-na-swiecie-nie-zawaham-sie-ich-uzyc?fbclid=IwAR394GUSVqUi6JNa7L_rVz7vWJmhpGStIFjBck4FM1gF0wZIyr_ElR79GJ4

Rafał Trzaskowski poinformował w wywiadzie z "Gazetą Wyborczą", że udało się porozumieć i utworzyć tzw. "Pakt wolnych stolic". Prezydent stolicy zapowiada walkę "o interesy mieszkańców w Unii Europejskiej i poza nią". Co to oznacza?

Zarówno Warszawą, Budapesztem, Pragą, jak i Bratysławą zarządzają siły polityczne, będące w opozycji wobec partii rządzących w poszczególnych krajach. Teraz postanowiły połączyć siły zawierając "Pakt Wolnych Stolic", który ma rzucić wyzwanie ich populistycznym rzą ...

glicek
15 listopada 2019 13:22

 Poprzednia  Strona 2 na 25.    Następna