-

glicek

Komentarze użytkownika

@O przemówieniu Orbana - pogadanka z Józefem (20 sierpnia 2018 18:44)

a przede wszystkim dowiedziala sie o tym, ze to nie kto inny tylko Angole SPRZEDALI ich (Kozaków) Ruskim

To już wiemy z filmu z Bondem "GoldenEye" z 1995 roku. To właśnie "pan zły" z filmu, Alec Trevelyan jest synem Kozaka z Linzu, ktorego oddział służący nazistom został wydany Stalinowi przez Brytoli. "Cóż, przykry rodział (incydent?) w historii imperium" skomentował agent Bond, jakoś tak.

https://en.wikipedia.org/wiki/Repatriation_of_Cossacks_after_World_War_II

glicek
20 sierpnia 2018 22:24

@Przy muzyce o sporcie. O jakości raz jeszcze (16 sierpnia 2018 07:45)

Programowanie samplera to jest umiejetnosc z zakresu zaawansowanej obslugi pilota do telewizora. Do opanowania przez srednio rozgarnietego goryla.

Teoretycznie tak ;)

How to make a hit using samples: Spiller - "Groove Jet"

glicek
17 sierpnia 2018 22:46

@O sporcie bez muzyki (17 sierpnia 2018 08:13)

Nie kojarze goscia.

Późniejszy prezenter MTV w latach 80/90tych.

glicek
17 sierpnia 2018 22:19

@Defilada ze wsi Warszawa (16 sierpnia 2018 10:35)

Tutaj grupa rekonstrukcyjna zaangażowana, nawet bardzo zaangażowana. Oczywiście chodzi o to, że "weszło" albo "pojawiło" się chrześcijaństwo, zawłaszczyło te wierzenia i zniszczyło tamte piękne czasy.
 

 

glicek
16 sierpnia 2018 15:15

@Defilada ze wsi Warszawa (16 sierpnia 2018 10:35)

Skandynawski obrzęd wystawienia słupa pogardy – nithstang.

To chyba taka czaszka konia razem ze skórą, co może ma służyć do odstraszania wrogów. Zamiast gipsowych krasnoludków w ogrodzie.

- Targ niewolnic. Kroniki mówią o Słowianach jako o ludziach handlujących osobami wziętymi w niewolę. Będzie na co popatrzeć, a i niewolnicę zdatną do pracy zakupić.

I co? żadna feministka nie protestowała? A jeszcze kilka lat temu, kiedy w miasteczku Reszel w warm.-maz. odbywała się inscenizacja spalenia na stosie ostatniej czarownicy to ministra Radziszewska, psor. Środa i sama GazoWnia ostro protestowały wskazuując na "związek tzw. palenia czarownic w średniowieczu z uprzedzeniami i dyskryminacją kobiet".

 

glicek
16 sierpnia 2018 14:28

@Eter i wirusy grypy czyli spirala koniunktur nakręca się (16 sierpnia 2018 01:22)

Meller bez codziennej porcji eteru nawet się z domu nie rusza.

Ja myślę ze on jeśli bierze to prywatnie, służbowy przydział eteru nie dla niego, bo tę porcję eteru dostają inni, choćby ze Szkiełka Kontaktowego. Wczoraj mialem wieczór z Wiertniczą i oglądałem Szkiełko z panią Katarzyną Kwiatkowską w duecie z Grzgorzem Markowskim, która prawie płakala na antenie o tym, że "ONR po prostu musi zostać rozwiązany" i że (mniej więcej) "ta cała parada wojskowa to podłość, bo eksponujemy broń ktora zabija ludzi, niszczy domy i wywołuje wojny a potem z tych terenów objętych wojną muszą uciekać uchodźcy przez morze do Europy".

Przecież cała IIIRP jest ufundowana na micie 89r. i właśnie jesteśmy świadkami jak ten projekt padł na cyce.

30 lat od na ...

glicek
16 sierpnia 2018 11:25

@Eter i wirusy grypy czyli spirala koniunktur nakręca się (16 sierpnia 2018 01:22)

Nie wiadomo co wdycha Maleńczuk ale też musi dawać kopa bo gość już nic nie kontroluje.

Nawet jak gra w reklamie radlera samego siebie to z tekstem "Maleńczuk (nic nie powie o radlerze 0%, bo) za bardzo kojarzy się z alkoholem".

Swoją drogą z "okazji" pogrzebu Kory tak bardzo sklejono ją z Maanamem, że prawie całkowicie wygumkowano nieżyjącego od 5 lat Marka Jackowskiego kompozytora chyba (?) wszystkich najważniejszych i największych przebojów zespołu.

O olewaniu czyli nasi kontra oni. Za dużo moczu szamana w eterze...

Słuchałem dziś tego "Drugiego śniadania...". To co powiedział Meller to tylko cytat dot. "programu" totalnej opozycji w kontrze do narracji PiSu. Ogólnie bylo o tym, że opozycja się miota i nie jest w st ...

glicek
16 sierpnia 2018 04:05

@Nasze kochane Portishead (14 sierpnia 2018 10:16)

a z radia leciały piosenki. To wtedy właśnie, po raz pierwszy w życiu, usłyszałem „Sour Times” Portishead.

Ja na Portishead na "GloryBox" i "SourTimes" natrafiłem na MTV, tak wtedy w latach 90tych takie zespoły/utwory były tam puszczane. Potem kupiłem kasetę, którą starałem się nie katować za bardzo moich 20paroletnich współlokatorów, którzy zatrzymali się na etapie Lady Pank i Perfect. ;)

Portishead nie cieszył się wzięciem w Trójce/Trujce, szkoda. Może 4 płyta jak się ukaże spodoba się słuchaczom.
http://lp3.polskieradio.pl/szukaj/?typ=a&q=portishead

glicek
14 sierpnia 2018 15:40

@Grupa ZNAK, Bandyci z AK, Wojciech Lada i bandyci z BRUM oraz black metal. (31 lipca 2018 19:03)

Nie miałem ostatnio za wiele czasu na pisanie, bo to praca, komunia, śluby i teraz znowu wakacje... ;)

Chodzi tylko o to, żeby dokopać polskim katolom i nacjonalistom. Wytworzyć odruchy w młodych słuchaczach, żeby mieli potrzebę szturchnięcia księdza na ulicy lub rzucenia mięsem w zakonnicę.

To też przy okazji, ew. na późniejszym etapie.

Obserwując tamtą stronę widzę ostatnio zniecierpliwienie i ciągły kwękolenie pt. "odzyskać patriotyzm" jakby się wszyscy zmówili - np. miszczowie w "2 śniadaniu miszczów" na TVN24 jęczą, Adrian Zandberg jęczy, Karolina Korwin-Piotrowska zabrania zakładania opasek powstańczych niepowstańcom, osobom niegodnym, bo to dla tych co ginęli prawie świętosć, ale jakoś nie przeszkadza robienie z symbolu Powstani ...

glicek
6 sierpnia 2018 10:38

@Styliści i artyści (4 sierpnia 2018 08:47)

Poprzednią stylistką rodziny Kaczyńskich była niejaka Wiganna Papina.

To psudonim artystyczny chyba? bo nie wierzę, żeby rodzice dali tak dziecku na imię na chrzście. Np. nadal słynna warszafska stylistka gwiazd Jaga Hupało w poprzednim życiu (punkty fryzjerskie w Nowej Rudzie albo Kłodzku) miała na imię Teresa.

glicek
4 sierpnia 2018 12:05

@Czy ksiądz Drozdowicz czyta Cummingsa? (2 sierpnia 2018 09:58)

I pewnie to dużo lepiej dociera do fanów Kory, słońca i wiatru. No i kwiatów oczywiście.

Że kwiaty więdną, jak rosną w ziemi to albo zniszczy je jesieś, jak nadal trzymają się życia to i tak ścina je mróz, jak są w wazonie to i tak kiedyś zwiędną a wtedy się je wyrzuca i trafiają na śmietnik. I jak nie wypali ich słońce to prochy roznosi wiatr. Czyli wszystko się zgadza.

ps: Ciekawe czy oprócz religii wyznawanej przez Korę jest religia "tornad, gołoledzi, przygruntowych przymrozków, pokrzyw i muchomorów"? ;)

glicek
2 sierpnia 2018 13:05

@Grupa ZNAK, Bandyci z AK, Wojciech Lada i bandyci z BRUM oraz black metal. (31 lipca 2018 19:03)

On się boi umierać.

Tak jak Kora Jackowska, która właśnie zeszła z tego świata, zadeklarowana i szczera entuzjastka eutanazji choć "do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów" (jak zadeklarował jej mąż Kamil Sipowicz) w obliczu choroby deklarowała "Ja chcę żyć!" stąd akcja z tymi nierefundowanymi lekami, wywaleniem całego majątku na lek itp. Zaś jej psiapsiółka Magdalena Środa musiała publicznie rozwiać plotki i zadeklarować, że Kora żadnego ostatniego namaszczenia nie przyjęła i że nie było tam żadnych "przypadkowych księży". Może byli nieprzypadkowi? I ciekawe czy oprócz religii wyznawanej przez Korę jest religia "tornad, gołoledzi, przygruntowych przymrozków, pokrzyw i muchomorów"? ;)

...
glicek
2 sierpnia 2018 12:25

@Pokot, czyli lipa, czyli opowiadał mi taksówkarz (1 sierpnia 2018 10:19)

trakcie realizacji scen do tego filmu przebywali w kościele po raz pierwszy i zarazem ostatni.

Potem będa musieli zaprzeczać jak dziś M.Środa kategorycznie zaprzecza jakoby Kora przyjęła przed śmiercią Ostatnie Namaszczecie i że w jej otoczeniu nie było żadnych "przypadkowych" księży.

glicek
1 sierpnia 2018 11:42

@Pokot, czyli lipa, czyli opowiadał mi taksówkarz (1 sierpnia 2018 10:19)

Ten film w całości składa się z urojeń.

Nie oglądalem i chyba nie zamierzam, po prostu boję się...

Natomiast "No i na ołtarzu leżał zdechły dzik ". Nie na oltarzu, ale pod nim jeśli już, faktycznie miało miejsce. Chyba to nw. zdjęcie zainspirowało Hollandową do umieszczenia sceny w filmie. Faktycznie jak się poszuka w sieci zdjęć z Mszy Hubertowskich to myśliwi i leśniczy lubią robić różne instalacje a to z martwych zwierząt a to z samych trofeów. Moim zdaniem wygląda to dziwnie, ale może się nie znam.

Źródło: http://www.wkl44trop.pl/galeria,historia,49,msza-hubertowska-2013.html

glicek
1 sierpnia 2018 11:39

@O klasyfikacji nieboszczyków i doraźnych efektach propagandowych (30 lipca 2018 09:13)

Z internetów:
Pożegnanie naszej ukochanej Kory odbędzie się 08.08.2018 (środa) o godz. 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie

Nie żebym tam zapraszał... ale co oni mają z tym Cmentarzem Wojskowym? Wcześniej Grzegorz Miecugow, teraz Kora. To kwestia kasy czy podpisanych jakiś innych papierów?

glicek
31 lipca 2018 16:53

@O klasyfikacji nieboszczyków i doraźnych efektach propagandowych (30 lipca 2018 09:13)

Rynek propagandy, dla niepoznaki nazywany sztuką został w Polsce wykuty w czasach PRLu a w IIIRP dodatkowo obłożyli go warstwami papy, eternitu i blachy falistej.

Przyszło mi do łba, że może Kora została wykreowana i zalegendowana na uwielbianą przez LBTQwców silną samicę "Alfa" (coś jak Madonna albo Cher) na otarcie łez po akcji Kiszczaka o krypt. "Hiacynt". Stąd m.in. ta jej tzw. osobowość, popularność i wielkość pozamuzyczna, zalegendowana od molestowania przez księdza z opresją sióstr zakonnych* po zakaz występów w radio (z wyjątkiem Trujki i liście przebojów), o czym nieustannie opowiadał Marek Niedźwiedzki.

Coby nie mówić, potrafiła pisać ładne utwory:

Mam w domu skrzynię
Skrzynia jest pusta
Zaglądam do niej, w sk ...

glicek
30 lipca 2018 13:53

@O klasyfikacji nieboszczyków i doraźnych efektach propagandowych (30 lipca 2018 09:13)

I jeszcze dodam, że "Szał niebieskich ciał" to jest popis wokalny na miarę Whitney Houston.

Litościiiiii....

Tu jest jeden z ostatnich "popisów wokalnych" Kory, przy okazji śpiewając o "jedzeniu winogron z majteczek" porusza arcyważny społecznie temat molestowania dzieci przez wrednych księży, o ktorym Kora sobie przypomniała po 40 latach zanim #meetoo stało się modne. Pomijając słowa to wokalnie jest... straszna nędza.

Wydaje mi się, że Kora jest jedyną artystką, mającą szczerych i oddanych fanów których część nie darzyła specjalną sympatią. Tych pisowskich fanów oczywiście.

glicek
30 lipca 2018 11:57

@O walce idiotów pod dywanem (20 lipca 2018 10:25)

Tymczasem mamy powrót Krainy Grzybów indahouse. Dla początkujących a może i dla zaawansowanych?

Co takiego zrobila Holland w młodości i kogo to dotyczyło?

glicek
20 lipca 2018 20:57

@Fit-pupa jako fenomen medialny (18 lipca 2018 00:50)

W ramach odświeżania starych filmów tym razem francuskich powstanie nowy serial Arsen Lupin. Aktor Omar Sy zagra tytułowego bohatera.

glicek
20 lipca 2018 05:02

@Przepraszam bardzo, ale kurwa mać! (19 lipca 2018 10:30)

Niewiele da się dodać do tego co w tytule.

Szczególnie że coś podobnego już było kilka lat temu. A jak ktoś nie zechce "przekazać znaku pokoju" to organizacje LGBTQ go zmacerują jak tego drukarza, który nie chciał wydrukować im jakiś plakatów czy tego cukiernika w USA, który nie chciał zrobić tęczowego tortu.

glicek
19 lipca 2018 22:26

Strona 1 na 14.    Następna