-

glicek

Komentarze użytkownika

@O zbawiennej funkcji ławeczki i kamyka (19 kwietnia 2018 09:52)

chyba wiedzą, że to o czym mówią do nikogo nie jest w stanie trafić.

1 minutowy blok reklamowy przed wysłuchaniem "pogadanki do młodzieży" w internecie, blokowanie treści na jutubie i innych serwisach + niemożność obejrzenia ich programów poza stronami TVNu na pewno nie pomaga. GazoWnia ma zresztą to samo.

glicek
19 kwietnia 2018 11:24

@Nowoczesna metalurgia czyli jak Szwecja została państwem bandyckim (18 kwietnia 2018 20:13)

przecież to właśnie Walonowie już w XII wieku „przekazali” np. Węgrom „nowoczesne” technologie górnictwa metali.

--------------------------------------------------------------

http://www.szklarskaporeba.pl/o-szklarskiej-porebie/historia/walonczycy-historie-dziwne-ale-prawdziwe.html

Nie wiem co jest w tym "dziwnego". Jako ciekawostkę turystyczną bez kontekstu historycznego przewodnik turystyczny po Szklarskiej Porębie w Karkonoszach podaje:
Z dokumentów wiemy, że Walończycy pracowali już w XI wielu w rejonie Sudetów, dla książąt piastowskich. W dorzeczu rzeki Kamiennej i Szklarki oraz na Wysokim Grzbiecie Izerskim, znaleźli nie tylko złoże złota i kamieni szlachetnych, ale także odkryli ...

glicek
18 kwietnia 2018 21:33

@Szwedzka (ponura) zagadka (15 kwietnia 2018 10:52)

Co to znaczy, że IKEA powstała dzięki Polsce? Taniej sile roboczej i jeszcze tańszemu drewnu?

Niekoniecznie, ale Polska była ważna. Jakiś czas temu podano, że IKEA korzystała z taniej siły roboczej w byłej NRD z pracy więźniów. IKEA w pewnym momencie miala ten problem, że nikt w Szwecji nie chciał jej dostarczać produktów i drewna. Stąd zwrocili się do Polski i to hohoh dawno, jeszcze za Gomułki.

IKEA w Polsce - zaczęło się od Radomska!
Dokładnie 50 lat temu - 21 stycznia 1961 r. do Polski przybył Ingvar Kamprad, założyciel IKEA. Celem tej wizyty było nawiązanie współpracy z polskimi producentami mebli. Kamprad trafił do Radomska i już na drugi dzień po przyjeździe IKEA złożyła swoje pierwsze zamówienie w Zakładzie Mebli Giętych w Radomsku.

glicek
16 kwietnia 2018 15:02

@Czy Adolf Hitler był wybitym mężem stanu? (16 kwietnia 2018 08:28)

Ja nie chcę otwierać nic Jabłonowskiego, bo potem wyskakują mi tysiące filmów z jego udziałem na jutubie. :) To ciekawe zresztą: Olszański - aktor, Sławomir - też aktor. Ciekawe, że Pan Nikt ze zwoim jadowitym antysemityzmem nie przeszkadza, a taka dr Ewa Kurek jakoś przeszkadza.

glicek
16 kwietnia 2018 14:55

@Czy Adolf Hitler był wybitym mężem stanu? (16 kwietnia 2018 08:28)

przepytującym zaś był pan Gryguć

 

Gryguć jest moim zdaniem na tym poziomie nieznanego źrodła jadu, żółci i frustracji co po tamtej stronie Stasiński i Czuchnowski z GazoWni i SokZBuraka. Dotrwałem do końca, ale normalnie nie jestem w stanie go wysłuchać tak jak Karonia. Nazywanie prez. Dudę "judą" to taki oralny chłyt żeby "dotrzeć do młodzieży"? Czyli jak Olszański-Jabłonowski nie zaskoczył to może zaskoczy Gryguć...?

Jak ktoś nie widział i ew. jest w stanie dotrwać do końca...

PS: dlaczego wg. Grygucia pendolino jest "przeklęte"?

glicek
16 kwietnia 2018 13:55

@Bilewicz, siostry Toeplitz , Glińscy oraz film i kasa czyli ciągłość. (11 kwietnia 2018 20:26)

Oderz w stół :)
https://twitter.com/Michal_Bilewicz/status/984466428790300672

------------------------------------
Najbardziej niesamowita teoria sezonu: spisek Toeplitzów! Dorzucę, że powiązań jest więcej: mój niemiecki współpracownik Daniel Geschke to też z pochodzenia Toeplitz, a macierze Toeplitza stosujemy w analizie danych (dopasowanie modeli)

glicek
12 kwietnia 2018 23:17

@Bilewicz, siostry Toeplitz , Glińscy oraz film i kasa czyli ciągłość. (11 kwietnia 2018 20:26)

Mój KODziarz a raczej jego przodkowie ziemię i las dostali na pocz. XXI wieku jeszcze od cara za jakieś zasługi wojenne co jest postrzegane jako zaszczyt. Oczywiście ziema orna i ziemia pod lasem wzięła się znikąd, był urodzaj, pewnie car miał mnóstwo na zbyciu i mógł rozdawać. :) Tyle wiem, a określenie KODziarz nie wynika z tego, że biegał na manifestacje tylko za poglądy i postawę zbieżną z tym towarzystwem. Te poglądy są tak przewidywalne i stałe jak karta menu w jadłodajni u przysłowiowego "chińczyka". Mówi wprost, że żeby dobrze jak kiedyś to musi być jak kiedyś - od Odry do Wisły "do Niemców" a na wschód od Wisły do Bugu "do ruskich". I nie dostrzega związku między tym, że w świętokrzyskiem nie ma już ani je ...

glicek
12 kwietnia 2018 02:59

@Bilewicz, siostry Toeplitz , Glińscy oraz film i kasa czyli ciągłość. (11 kwietnia 2018 20:26)

Dzięki za przywołanie Jordana Petersona. Poproszę o jakieś łatwiejsze linki dla początkujących.

Na kanale Wojna Idei jest sporo filmów z polskimi napisami np.

zmarłych zostawcie w spokoju, szubrawcy

hehe..,. przy Wielkanocnym stole z rodziną w tym znajomymi KODziarzami usłyszałem "leży w trumnie to dajcie mu spokoj" co miało dotyczyć Jaruzelskiego ale już nie śp. Lecha Kaczyńskiego na którego od 8 lat było stale najeżdżanie.

Taka dygresja - przy okazji dowiedziałem, że dlaczego ten mój ultraKODziarz jest KODziarzem i nienawidzi "steropianowców" szczególnie tych z PiSu (steropianowców z PO jakoś darzy sympatią). Bo oprócz tego że "bedzie wojna" (nie wiem nadal między kim i  czym) PiS sta ...

glicek
12 kwietnia 2018 01:49

@Co zawdzięczamy reformacji? (9 kwietnia 2018 20:29)

a katolicy sa bardziej zadowoleni w swym zyciu seksualnym niż protestanci i maja więcej dzieci.

Jeden ze skeczy Monty Pythona w "Sensie życia" jest temu poświęcony... ;)

glicek
10 kwietnia 2018 19:39

@Co zawdzięczamy reformacji? (9 kwietnia 2018 20:29)

I jeszcze warto dodac pienia i zachwyty jakie znalazlem pare lat temu w Gazecie Wyborczej na temat reformacji i protestantow, a konkretnie tzw. protestanckiej etyki pracy.

Wśród większości moich znajomych czyli ludzi 40+ urodzonych w czasach Gierka i później "protestancka etyki pracy" to jest absolutna świecka świętość. Niepodważalna i nieusuwalna z mózgu żadnymi dostepnymi środkami fizycznymi i farmakologicznymi. Bo gdybyśmy się odkatolicyzowali i sprotestantyzowali to byłoby lepiej wicie rozumiecie zamiast leżec krzyżem w kościele ludzie wzięliby się do pracy a zamiast budować kościoły to autostrady itp. Nawet jeśli owa wiara z braku znaków uległa osłabieniu to pozostaje w tej formie że katolicyzm nie łączy się z sukcesem, nowoczesnością tylk ...

glicek
10 kwietnia 2018 09:30

@Jak podeptać chleb i ujrzeć światło (29 marca 2018 09:25)

Nie wiem, czy masz świadomość, ilu ludziom z mojego pokolenia rodzice kupili pierwsze mieszkania i samochody.

I jeszcze 3 razy tyle zrobiłoby to samo swoim dzieciom, gdyby mieli na to pieniądze. To jest ta koncepcja wychowawcza z lat 70-80tych "Ja się zaharowywuję, odejmuje od ust i urabiam ręce po łokcie, żeby wam było lekko i żebyście nie musieli w życiu tak ciężko pracować". Miałem w rodzinie 2-3 takie przypadki i mogę śmiało powiedzieć, że poniosły klęskę wychowawczą.

glicek
30 marca 2018 11:18

@Jak podeptać chleb i ujrzeć światło (29 marca 2018 09:25)

Proszę, rzućmy może okiem na to, co się wyprawia już od ponad roku w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Po prostu prowincjonalne teatry czyt. małe niestołeczne ale z silnym lokalnym budżetem i parciem lokalsów z byłych stolic wojewódzkich na utrzymanie tych przybytków kultury to zarówno pole doświadczalne różnych eksperymentów jak i wylegarnia/szkółka różnych mniejszych i większych talentów. One nietłamszone bardziej doświadczonymi i mocniej dossanymi do budżetu kolegami z większych scen większych miast mogą się rozwijać, eksperymentować. Zanim Klata został Klatą w Krakowie przez kilka lat sobie działał i eksperymentował w Wałbrzychu, który pod koniec lat 90tych i na pocz. 2000 był takim naszym Czelab ...

glicek
30 marca 2018 04:49

@Swiete prawo wlasnosci i jak je obejsc (23 marca 2018 14:08)

"Socjalizm to zmiana stosunków wlasnosciowych na duzym obszarze minus sakramenty".

+ rozwiązłość seksualna ;) czy tam "sex drugs and rock&roll"

glicek
23 marca 2018 18:03

@Parę słów wyjaśnienia (21 marca 2018 00:10)

w Wlk. Bryt duza  czesc budzetu lokalnego stanowi tzw. council tax, czy podatek katastralny. Jest on odprowadzany od kazdej nieruchomosci bezposrednio do danej gminy,a to oznacza, ze gminy DE  FACTO  sa finansowane w duzej mierze wlasnie w podatku katastralnego. To jest angielski sposob na socjalizm z ludzka twarza - gminy bardzo chetnie wydaja pozwolenia na budowe nowych osiedli, poniewaz maja z tego dodatkoowy dochod w formie  podatku katastralnego i pozwolen.

Czyli gminom powinno zależeć żeby jak najwięcej ludzi się u nich osiedlało. Ponieważ ludności w UK sukcesywnie przybywa rynek nieruchomości powinien (czy jest?) stale gorący i powinno sie budować dużo. Z drugiej strony spotkałem się z tekstami typu "wybudowano w UK 100tys. mieszkań a potrzeba 200tys ...

glicek
22 marca 2018 02:30

@Polska i RPA czyli Muzeum Polin, „Zabij Bura”, biali farmerzy i Janusz Waluś. (17 marca 2018 00:00)

Rasizm wobec białych i pozbawianie białych własności widziałbym w szerszym kontekście. Lewactwo w USA szczególnie ustami niebiałych towarzyszy co rusz mówi o "white supremacy". Oczywiście "wolność, rowność tolerancja" (o muerte) przy czym jeśli white jest do zmacerowania to są heteroseksualne rasistowskie i prawicowe samce. Samice gat. "white" mogą się przyłączyć, pomóc ew. nie przeszkadzać kiedy będą niszczyć samców.

Przy okazji własności - np. w kwestii gender jeśli pojawia się pojęcie "przemocy ekonomicznej" (a pojawia się coraz częściej odświeżone ostatnio u nas przez posłanki kropkaN) co rusz ktoś wyskakuje z tekstem "99% własności jest w rekach mężczyzn". Oczywiście białych no bo nie czarnych. W tym ...

glicek
21 marca 2018 14:52

@Idzie wiosna - będę śpiewał piano (21 marca 2018 10:08)

Zastanawia mnie zawsze w takich przypadkach  - czy ta muzyka nas przeżyje czy umrze wraz z nami? Bo kto np. dziś słucha przedwojennych sprzed powiedzmy 80 lat przebojów? Czy w 2070 ktoś będzie słuchał Skaldów i Młynarskiego?

glicek
21 marca 2018 14:03

@Polska i RPA czyli Muzeum Polin, „Zabij Bura”, biali farmerzy i Janusz Waluś. (17 marca 2018 00:00)

ten syn sklepikarza przykopalnianego znalazł gdzieś zaskórniaki w wysokości 7,7 mln USD , bo akurat firma białych ludzi Anglogold strasznie chciała sprzedać parę szybów w kopaniach złota po cenach mocno zbonifikowanych.

To raczej taka powtórka z pierestrojki w ZSRR gdzie po 1990 jacyś biedni ale mili ludzie nagle znaleźli wielką kasę na wykup kombinatów stalowych, kopalń, hut itp.

Oni i tak mieli czarny pijar robiony przez dekady w anglosaskich gazetkach wysokonakładowych a i Hollywood pośpieszył z pomocą.

Wszystko przebiła druga część "Zabojczej Broni" z Melem Gibsonem, która jest o południowoamerykańskich odrażających Burach z konsulatu RPA w LosAngeles mordujących i przemycajacych broń i narkotyki, którzy w zbrodni są nr ...

glicek
17 marca 2018 10:07

@Polska i RPA czyli Muzeum Polin, „Zabij Bura”, biali farmerzy i Janusz Waluś. (17 marca 2018 00:00)

Ta „wiedza” idzie w świat i polski dziennikarz i pisarz Rafał Ziemkiewicz nie zostaje wpuszczony do Wielkiej Brytanii, światowej stolicy wolności wypowiedzi i prawdy. Jako „skrajny prawicowiec”.

To trochę inaczej - Ziemkiewicz może sobie wjechać do UK, tyle, że miejscowa policja nachodziła miejsca w których miało dojść do spotkań z "faszystą" z tekstami "wicie rozumicie, możecie tu się spotkać z faszystą, ale jakby co pomyślimy czy nie odnowimy wam koncesji, zawsze znajdą sie jakieś uchybienia, straż pożarna jak zechce to do wszystkiego się przyczepi, sanepid też coś znajdzie, tak więc przemyślcie to sobie jeszcze raz. taka dobra rada". I Ziemkieiwcz postanowił swoj wyjazd do UK skasować, co lewactwo odnotowało jako sukces.

glicek
17 marca 2018 03:43

@Czy Onet podejmie się organizacji miesięcznicy śmierci Tomasza Mackiewicza? (12 marca 2018 09:45)

Dla nas to też było "spotkanie z Najwyższym". Tylko co jeśli nasz Najwyższy jest wyższy od ichniego Najwyższego albo tamci spotkali się z naszym Najwyższym i co z tego mogło wyniknąć? Tego na trzeźwo nie da się rozebrać.

glicek
13 marca 2018 02:42

@Polski himalaizm zimowy. Appendix (11 marca 2018 17:24)

Cała reszta może się tylko przyglądać i podziwiać, bo fizycznie nie jest w stanie takich rzeczy znieść jak ww. Bohaterowie, a na dodatek tłuszcza nie jest zdolna do takich poświęceń.

Cala tłuszcza może tylko być bombardowana memami w stylu "On nie ma wymówek, a Ty?" albo wykresami ile km trzeba przebiec, aby spalić zeżartego w nadmiarze pączka. Ew. wyszydzana, że nic nie robi ze swoim życiem, siedzi przed telewizorem i pije piwo. No chyba że ogląda kanały National Geographic, Discovery albo te inne z wyprawami i zwierzętami, najlepiej krwiożerczymi i drapieżnymi...

glicek
11 marca 2018 17:49

Strona 1 na 10.    Następna